Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → Studium na FCHI → Zájemci o studium → Zájemci o bakalářské studium → Studium na FCHI
iduzel: 29557
idvazba: 37629
šablona: stranka_ikona
čas: 27.1.2023 21:59:27
verze: 5254
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 29557
idvazba: 37629
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'fchi.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: 'cs'
iduzel: 29557
path: 8547/4156/1393/1886/8511/8542/13549/29557
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studium na FCHI

Jak vypadá bakalářské studium na FCHI?

Každý akademický rok je rozdělen do dvou čtrnáctitýdenních semestrů. Zimní semestr začíná obvykle v polovině září a končí před Vánocemi. Následují vánoční prázdniny a po nich v novém kalendářním roce šest týdnů zkouškového období. Letní semestr začíná v polovině února a končí v květnu. Následuje pětitýdenní zkouškové období a letní prázdniny, kdy se též konají praxe, sportovní kurzy apod. Další týden zkouškového období je začátkem září.

Zápis do dalšího akademického roku se koná zpravidla druhý týden v září. Studenti si zapisují předměty předepsané studijním plánem pro daný akademický rok a zvolený obor. Předměty jsou rozděleny na:

  • povinné - předměty, které student musí absolvovat,
  • povinně volitelné - studenty si volí obvykle 1 předmět z dané skupiny předmětů,
  • volitelné - student si volí další předměty, které chce studovat z nabídky FCHI nebo z předmětů vyučovaných na VŠCHT nebo jiné vysoké škole.

Počet zapsaných volitelných předmětů se řídí tzv. kredity (body), které jsou jednotlivým předmětům přiřazeny. Počet volitelných předmětů se ve vyšších ročnících zvyšuje tak, aby studentům bylo umožněno vytvářet si vlastní studijní plány. Obvykle zapsané předměty představují 26 až 30 výukových hodin týdně a 3 až 4 zkoušky v každém semestru. Existuje rovněž možnost studovat podle individuálních studijních plánů.

První dva roky student studuje obecné předměty doplněné volitelnými předměty, v polovině 2. ročníku si volí užší odborné zaměření a studuje pak předměty odpovídající vybranému zaměření. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce. Po úspěšném zakončení získá student titul bakalář.

Přehled studijních programů a oborů bakalářského studia najdete ZDE.

Informace o přijímacím řízení k bakalářskému studiu na VŠCHT Praha jsou dostupné ZDE, máte-li dotazy týkající se studia na Fakultě chemicko-inženýrské, kontaktujte Děkanát FCHI (Hana2.Svobodova@vscht.cz).

Sociální zabezpečení studentů

Koleje - mimopražští studenti jsou ubytováni na kolejích VŠCHT v Praze. Správa účelových zařízení VŠCHT má pro ubytování studentů k dispozici 1500 lůžek v areálu vysokoškolských kolejí v Praze 4 - Kunraticích - v objektech Sázava a Volha. 

Stravování - studenti mohou využívat především menzy v blízkosti VŠCHT v Praze 6-Dejvicích (Studentský dům nebo Masarykova kolej) či menzy Volha na kolejích. Rovněž se mohou stravovat v ostatních studentských menzách v Praze.

Stipendia - studenti s dobrými studijními výsledky mohou získat od 2. ročníku prospěchové stipendium. Jako pomoc při řešení tíživé sociální situace mohu též studenti požádat o sociální stipendium.

Aktualizováno: 24.2.2021 14:05, Autor: fchi

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemicko-inženýrská
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi