Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → Věda a výzkum → Výzkumná pracoviště → Laboratoř optických detekčních systémů
iduzel: 15010
idvazba: 18295
šablona: stranka_ikona
čas: 28.1.2020 14:59:45
verze: 4633
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Laboratoř optických detekčních systémů

Výzkum v naší laboratoři se zabývá moderními metodami sejmutí a analýzy obrazu objektů nejrůznějších tvarů i rozměrů z oblasti chemického průmyslu a potravinářství.

Výzkumná skupina má k dispozici pracoviště vybavené dvěma mikroskopy - profesionálním světelným mikroskopem NIKON pro práci s objekty velikosti desítek mikrometrů a stereomikroskopem Zeiss, který dovoluje sledovat objekty větších rozměrů, tj. desetiny až jednotky milimetrů. K mikroskopům nezbytně přísluší digitální kamery a fotoaparát, které převádějí obraz přímo do počítače a tím umožňují jeho úpravu i vyhodnocování pomocí vhodných softwarových prostředků. 

V současné době je na výše zmíněném pracovišti prováděn výzkum především v oblasti automatizace obrazové analýzy pomocí programovacího prostředí LabVIEW. Jsou zde vyvíjeny programy, které automaticky zajišťují sejmutí obrazu zkoumaného objektu, jeho úpravu, analýzu, zobrazení výsledků prostřednictvím uživatelského rozhraní programu i ukládání naměřených dat do souboru, případně tisk protokolu o měření. Vytvořených aplikací byla již celá řada. 

Více informací o našem pracovišti naleznete zde.

Aktualizováno: 27.3.2015 17:25, Autor: Josef Khun

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi