Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → Studium na FCHI → Zájemci o studium → Zájemci o bakalářské studium → Reference studentů a absolventů
iduzel: 8903
idvazba: 10275
šablona: stranka_ikona
čas: 27.1.2023 23:11:24
verze: 5254
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 8903
idvazba: 10275
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'fchi.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: 'cs'
iduzel: 8903
path: 8547/4156/1393/1886/8511/8542/13549/8903
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Reference studentů a absolventů

 ořez 215*215px

Jirka

student doktorského studia

Po dlouhém váhání, kam po gymnáziu jít studovat, jsem si nakonec zvolil široce zaměřený obor Chemie na Fakultě chemicko-inženýrské a pak jsem pokračoval se zaměřením na chemické inženýrství. Líbilo se mi, že jsem v nižších stupních studia získal hluboký teoretický základ, o nějž se nyní můžu v průběhu svého doktorského studia opřít. V průběhu studia jsem navštívil řadu i světově známých firem, což mi přineslo reálný náhled do praxe. Jsme malá fakulta, což zaručuje velmi osobní přístup ze strany vysokoškolských pedagogů, to se mi vždy líbilo. Na druhou stranu je logicky vyžadováno, aby toho studenti uměli poměrně hodně. Pokud vám přijde, že chemie je cool, tak FCHI je the coolest volba!

ořez 215*215px

Jakub

student magisterského studia

Některé školy se snaží držet své tradice, VŠCHT jde však s dobou a patří k moderním školám. Jedná se o technickou školu a tím, jak studenti v dněšní době studují spíše humanitní či ekonomické obory, tak je o vystudovaného chemika veliký zájem. Po studiu tak nebudete mít problém si najít práci, ale budete mít problém, kterou z prací si vybrat. Mimochodem i plat vystudovaného chemika nejen v ČR patří rozhodně k těm lepším. Mezi vámi se najdou ti, co mají lepší logické uvažování, a ti, co si něco dokáží snadno zapamatovat. Je-li fyzika a matemtika logický obor a biologie obor na zapamatování si, pak chemie je obor, který spadá někde mezi ně, a každý si najde typ studia, který mu vyhovuje (fyzikální chemie, biochemie atd.). Nemusíme snad ani mluvit o samotné kráse chemie a jejích aplikacích a důležitosti (forenzní analýza, syntéza léčiv, potravinářství). A v neposlední řadě, studenti na všech školách se rádi oddávají alkoholu, ale u nás můžete být jak konzument, tak výrobce (sládek, vinař, vod(k)ař atd.).

 ořez 215*215px

Tereza

studentka bakalářského studia

Fakulta chemicko-inženýrská pro mě představuje možnost, jak studovat s co nejmenším zaměřením pouze na jednu oblast. Setkala jsem se zde například s velkými průmyslovými kolonami, nebo jsem se naučila, jak co nejlépe vybrat zařízení pro domácnost – například čerpadlo. Ale chemické inženýrství se nezabývá pouze velkými těžkými stroji, dozvěděla jsem se, jak funguje svět nano a mikroskopických rozměrů, který se nás dotýká v běžném životě například v podobě zmrzliny, krému, nebo přípravků na mytí nádobí. Některé inženýrské procesy jsem si nejen mohla vyzkoušet v praxi, ale také jsem se seznámila s tím, jak je můžeme nasimulovat pomocí výpočetní techniky.

ořez 215*215px

Tereza

absolventka

Vždy mne bavily přírodní předměty (kupodivu nejvíce chemie) a na ženskou jsem snad celkem slušný technický typ. Proto VŠCHT a konkrétně FCHI byla pro mé studium jasná volba. Tato fakulta nabízí jedinečné propojení chemického a technického myšlení. Navíc ukazuje, jak chemie a technika jdou spolu ruka v ruce. Nezastírám, že během mého studia nenastaly situace, kdy technické pojetí chemie bylo na mne hodně náročné, ale vždy se našla nějaká dobrá duše, která mi pomohla, poradila, vysvětlila a rozebrala se mnou daný problém. Ze studia této fakulty jsem si odnesla plno znalostí, dovedností, souvislostí a jako přidanou hodnotu mnoho, troufám si říct, životních přátel.

Aktualizováno: 6.1.2016 12:37, Autor: fchi

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemicko-inženýrská
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi