Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → Studium na FCHI → Informace pro postdoktorandy → Možnosti zahraničních pobytů pro postdoktorandy
iduzel: 22085
idvazba: 33517
šablona: stranka
čas: 13.4.2024 18:01:17
verze: 5378
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 22085
idvazba: 33517
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'fchi.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studium/postdoci/vyjezdy'
iduzel: 22085
path: 8547/4156/1393/1886/8511/26443/22085
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Možnosti zahraničních pobytů pro postdoktorandy

Akademická informační agentura

Akademická informační agentura informuje o nabídkách stipendijních pobytů v zahraničí na základě mezinárodních smluv a o dalších možnostech zahraničního studia.


Humboldtova nadace

Nadace Alexandra von Humboldta je nezisková organizace podporující mezinárodní výzkumné kooperace. Nadace umožňuje vysoce kvalifikovaným zahraničním vědcům dlouhodobé výzkumné pobyty v Německu. Postdoktorandská vědecká stipendia jsou určena postdoktorandům všech vědeckých oborů ze všech zemí. Zájemci, kteří právě zahájili svou vědeckou dráhu, se mohou ucházet o podporu libovolného dlouhodobého vědeckého záměru (6-24 mesícu), který bude realizován ve spolupráci se zvolenou vědeckou hostitelskou institucí v Německu.


Fulbrightova komise

Fulbrightova komise vznikla na základě dohody mezi vládami České republiky a Spojených států amerických s cílem podporovat vzájemné porozumění prostřednictvím vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn na základě vládních stipendijních programů a poradenských a informačních služeb.


AKTION

AKTION Česká republika - Rakousko - Spolupráce ve vědě a vzdělávání, je program pro podporu bilaterální spolupráce v terciárním sektoru prostřednictvím stipendií a projektů spolupráce.


DAAD

Informační centrum DAAD Praha poskytuje informace o studiu a výzkumu v Německu, o stipendiích DAAD i jiných organizací a poradí Vám, jak naplánovat studijní nebo výzkumný pobyt. IC DAAD je také partnerem pro české i zahraniční instituce v oblasti akademické spolupráce.


Norské fondy a fondy EHP

Program „Spolupráce škol a stipendia" v rámci nové etapy EHP a Norských fondů nabízí možnost mezinárodní projektové spolupráce a studijních stáží v Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.


Mezinárodní visegrádský fond

Členskými státy Mezinárodního visegrádského fondu (MVF) jsou: Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Fond má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce. Rozpočet fondu tvoří stejně vysoké finanční příspěvky, které do něj každoročně vkládají všechny čtyři členské země.


Postdoktorské stáže v Japonsku


Aktualizováno: 13.4.2016 08:34, Autor: fchi

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemicko-inženýrská
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi