Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → Studium na FCHI → Výjezdy do zahraničí → Zahraniční zkušenosti našich studentů

Zahraniční zkušenosti našich studentů

ořez 215*215px

Matěj Novák

Erasmus pobyt v Regensburgu (duben - červenec 2013)

Pobyt v Regensburgu (Německo) pro mě byl úžasně přínosný, díky organizaci jejich zahraničního oddělení jsem neměl s ničím problém a v prvním týdnu už jsem měl vyřešené všechny formality. Je to studentské město (140000 lidí, z toho asi 25000 studentů) s krásným historickým centrem (například dům, ve kterém byl můj pokoj, byl původně z 12. století) a skvělou přírodou. Univerzita nabízí spousty akcí pro cizince (od poznávacích večírků po zájezd do Alp) a téměř všechny druhy sportovních kurzů, včetně žonglování. Chemická fakulta Regensburské univerzity má výbornou úroveň a děkan cizincům sám vychází vstříc, předmětů je poměrně široký výběr (od farmacie až po nanotechnologii). Kdybyste měli dotazy ohledně studijního pobytu v Regensburgu, pište na matejnovak@email.cz.

ořez 215*215px

Ondřej Rychecký

Erasmus pobyt v Tallinu (září 2013 - červenec 2014)

Když jsem si vybíral, kam pojedu na Erasmus, tak pro mě bylo rozhodující jéct někam, kam každý nejezdí a zažít něco suprového. Neboť mi zima nevadí a Tallinn vypadal dost lákavě. Rozhodl jsem se pro něho. I když mnoho lidí neví, kde Tallinn vůbec leží, jedná se o celkem významnou část EU. Skype pochází z Estonska a celkově lidé jsou hodně zdatní v IT a moderních technologiích. Mnozí tvrdí, že lidé jsou v severských zemích chladnější, míň přátelští a tak dále. Ale za ten rok co jsem tam byl, jsem našel plno dobrých estonských přátel. Vždy totiž záleží na dané osobě než jaké je národnosti. Během Erasmu jsem se hodně naučil, vím, že to vypadá jako dané dogma. Ale PLATÍ to! Totiž během Erasmu máte čas na to, co normálně čas nemáte. Utřídíte si věci, které pro Vás mají smysl, uděláte si cíl, kterým chcete směřovat. Můj Erasmus byl super, po něm můžu vyrazit kamkoliv a mám, kde zadarmo spát nebo s kým jít ven. Umím několik vět v každém jazyce (převážně na zdraví). Nejen proto je Erasmus super škola života. Doporučuji, stejně pojedu ješte jednou ;) Ondra

 ořez 215*215px

Anna Pittermannová

Doktorát pod dvojím vedením (září 2013 - dosud)

Doktorát pod dvojím vedením, takzvaný co-tutelle je založen na spolupráci mezi Českými a Francouzskými univerzitami, kdy student po dobu tří let pobývá střídavě na jedné z univerzit. Během studia ve Francii student dostává stipendium francouzské vlády a tak nevzniká problém s financováním studia v zahraničí. O toto stipendium si může zažádat i nefrankofonní uchazeč, což byl i můj případ. Ze své zkušenosti můžu co-tutelle jen doporučit, člověk získá neocenitelné zkušenosti z dvou laboratoří (dvou univerzit), pozná odlišný styl práce a přístupu k PhD studiu, naučí se pracovat pod dvěma školiteli a v neposlední řadě se naučí francouzsky. Konkrétní informace pro žadatele naleznete →zde.

ořez 215*215px

Jan Heyda

Postdoktorské stipendium Humboldtovy nadace (11/2012 – 10/2014, Berlín)

Věda Vás baví, máte výsledky, vlastní nápady a cítíte potenciál, který byste rádi rozvinuli? Existuje-li prostředí pro Váš rozvoj v Německu, zažádejte ke konci doktorátu o stipendium (až 24 měsíců) Humboldtovy nadace. Instituci a projekt si zvolíte sami, samozřejmě je třeba se dopředu domluvit také s Vaším budoucím hostitelem. Nezapomeňte ale, že pro nadaci jste to Vy, kdo je podporován, přesně dle mottaWe support people not projects.“ Věřte, že za dva roky se v kvalitním týmu umocněném stimulujícím prostředí dá zvládnout i pořádně ambiciózní projekt! My jsme s rodinou v Berlíně prožili krásné 2 roky a pro moji vědeckou kariéru to byl důležitý mezník na cestě k samostatné vědecké práci. Němčina není podmínkou, ale abyste si Německo opravdu mohli užít, podpoří Vás nadace formou jazykových kurzů. Více informací zde.

 ořez 215*215px

Libor Labík

Kurzy Athens v Madridu 2012 a Paříži 2013

Kurzy Athens jsou skvělou příležitostí jak vyrazit do zahraničí na týdenní pobyt, poznat novou univerzitu, užít si nové město, vyrazit na výlety do okolí, navštívit úžasné galerie a muzea, poznat nové přátele a vaše náklady jsou přitom minimální. Osobně jsem vyrazil na Athens dvakrát, jednou na kurz o Papíru a celulóze v Madridě a jednou o polymerech a kompozitech v Paříži. Oba kurzy byly dobře koncipované, různí odborníci vám poskytnou náhled na danou problematiku z několika úhlů pohledu. Po večerech máte čas navázat nové známosti a poznat místní noční život, o víkendu pak máte možnost si prohlédnout danou evropskou metropoli. Nabídka kurzů je velmi rozmanitá, takže si každý vybere a navíc vám škola hradí cca 70% vašich nákladů, tedy neváhejte a přihlaste se taky.

 ořez 215*215px

Petr Jankuj

Athens (listopad 2013)

Zúčastnil jsem se kurzu „Product and Process Design Concepts in Life Science & (Bio)Chemical Industries“ na TU Delft v Nizozemí. Naučíte se komunikovat v angličtině s kamarády z jiných univerzit, pracovat s nimi na projektech a celý kurz je brán ve stylu „no stress“. Po dni stráveném na kurzu a prací na společném projektu se večer můžete odreagovat v lokálních barech nebo jet na výlet do Amsterdamu případně kamkoliv jinam. Workshop je zakončen společnou prezentací projektu a farawell párty, kde si můžete vyměnit kontakty s lidmi z univerzity. Kurz byl nesmírně přínosný a mohu všem doporučit stejně jako ostatní kurzy Athens.

 

Podělte se o své zahraniční zkušenosti! Pošlete nám také svůj příběh na fchi@vscht.cz.

Aktualizováno: 26.8.2015 17:11, Autor: fchi


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemicko-inženýrská
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi