Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHI  → O fakultě → Vedení a orgány fakulty → Akademický senát FCHI → Volby do AS FCHI → Volby 2022 → Kandidátky studentů
iduzel: 66710
idvazba: 80440
šablona: stranka_submenu
čas: 21.6.2024 09:34:54
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 66710
idvazba: 80440
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'fchi.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/fakulta/vedeni/senat/volby-do-as-fchi/volby-2022/studenti'
iduzel: 66710
path: 8547/4156/1393/1886/4258/4283/8854/42104/66695/66710
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Kandidátky studentů

Volby proběhly od pondělí 5. prosince do čtvrtka 8. prosince elektronickou formou ve volební aplikaci na adrese hlasovani.vscht.cz.

Kandidátní listiny do AS VŠCHT Praha naleznete zde.

Kandidátní listiny studentů FCHI

Kandidátní listina studentů bakalářských a magisterských programů

Obsazuje se jeden mandát ze tří kandidátů.

Kandidátní listina studentů doktorských programů

Obsazuje se jeden mandát ze dvou kandidátů.

Medailonky kandidátů

Medailonky kandidátů studentů bakalářských a magisterských programů

Martin ProcházkaMartin Procházka
student 1. ročníku magisterského studijního programu Fyzikální chemie

Kdo jsem?
Čau, jsem Martin a jsem spoluzakladatelem legendárního youtube kanálu VŠCHT memes. Momentálně studuju obor Fyzikální chemie na FCHI. Jsem selfproclaimed meme expert, olympijský reprezentant v gaučingu, profesionálně hraju na kazoo, triangl a na nervy a jsem number one fan Tommyho Wiseau v ČR. Z vůle lidu (celého jednoho) jsem se rozhodl kandidovat do senátu, abych se v budoucnu stejně jako Palpatine mohl stát senátem.

Proč byste mě měli volit?
To nevim. Zde bych asi měl napsat jak všechno změnim k lepšímu, v normální politice to funguje. Nic takovýho slibovat nebudu, ale můžu Vám slíbit, že se budu řídit heslem “FCHI na prvním místě” – po vzoru nejmenované politické strany, a že se zajistím o přejmenování posluchárny A11 na posluchárnu Martina Člupka. Volte mě ať můžu být senátem (ehm teda senátorem)!


Jakub RýcJakub Rýc
student 1. ročníku bakalářského studijního programu Chemické inženýrství a bioinženýrství

Kdo jsem?
Jsem Kuba.
Jsem student 1. ročníku oboru Chemické inženýrství a bioinženýrství.
Jsem kandidát do AS FCHI 2022.

Proč byste mě měli volit?
V šesti letech jsem vyhrál závod v běhu s vejcem. Mám dlouholeté zkušenosti s politikou. Byl jsem členem žákovské samosprávy Gymnázia Říčany, kde jsem se například účastnil jednání se starostou města.


Karolína SlonkováKarolína Slonková
studentka 3. ročníku bakalářského studijního programu Analytická a forenzní chemie

Kdo jsem?
Jsem přemotivovaná studentka třetího ročníku. Na škole jsem aktivní ve spolku Tutoři, kde mám na starosti vyřizování emailů, projekt Výběr bakalářky a jsem součástí letošního kruhového tutoringu. Potkat mě můžete i v rámci lekcí tanečního spolku, konkrétně na společenských tancích pro začátečníky.

Proč byste mě měli volit?
Nominaci jsem přijala na popud kamarádů, bývalého akademického senátora a současné senátorky, kteří mě přesvědčili, že má kandidatura smysl. Spolek tutorů je přece jen pořád „pouze“ studentský spolek a z pozice senátorky bych měla lepší možnost některé věci změnit. Občas mám pocit, že studentské podněty nejsou školou brány až tak vážně nebo je naopak bráno jako samozřejmost, že se jako studenti o řešení problému postaráme dobrovolně sami. Dobře vím, že akademický senát není jen o prosazení mikrovlnek k Miláčkovi a ráda bych byla jeho součástí.


Medailonky kandidátů studentů doktorských programů

Jaroslav OttaJaroslav Otta
student 4. ročníku doktorského studijního programu Technická kybernetika

Kdo jsem?
Jsem člověkem s pozitivním pohledem na svět, rád poznávám nové věci a snažím se zlepšovat. Nejvíce si na lidech cením upřímnosti a opravdovosti. Mé koníčky jsou sport, hudba, video, deskovky, cestování, drony a mnoho dalších. Již pátým rokem studuji doktorský obor Technická kybernetika na Ústavu fyziky, kde spolupracuji na tvorbě videí pro YouTube kanál Fyzici na chemii. Učím Laboratoře přípravy nano a mikromateriálů, Laboratoře měřicí techniky, Optickou a elektronovou mikroskopii a Laboratoře Fyziky. Na své disertační práci „Nanokompozitní materiály jako aktivní vrstvy chemických plynových senzorů“ pracuji i na Fyzikálním ústavu AVČR.

Proč byste mě měli volit?
Ve fakultním senátu FCHI působím již dva roky. Aktivně se zajímám o dění v kampusu, účastním se schůzí K3S a řeším problémy studentů. Zaměřuji se na problematiku doktorského studia a nadcházející reformu doktorského studia s důrazem na pedagogickou zátěž studentů. Současné hodnocení specifického vysokoškolského výzkumu aplikací E-doktorand neshledávám spravedlivé a v novém systému se budu snažit prosadit spravedlivější hodnocení. Například vyškrtnout pedagogickou činnost, která má být hodnocena podle pedagogického výkonu. Nebo změnit současný systém ročník+1, kdy za publikaci ve stejném časopise obdrží student třetího ročníku poloviční ohodnocení oproti studentovi prvního ročníku (nehledě na skutečnost, že student prvního ročníku body využije i v následujících letech). Chci se zabývat problematikou Interní Grantové Agentury, rád bych zjednodušil podávání mezifakultních IGA projektů, moderní věda vede k interdisciplinaritě. Jsem si vědom, že svým hlasem mi propůjčujete důvěru a já se s vámi budu snažit co nejvíce komunikovat řešené záležitosti a budu naslouchat vašim nápadům a připomínkám. Na VŠCHT trávím hodně času a není mi lhostejné, kterým směrem se ubíráme.


Jakub StaśJakub Staś
student 1. ročníku doktorského studijního programu Chemické a procesní inženýrství

Kdo jsem?
Jsem studentem prvního ročníku Procesního a chemického inženýrství na Ústavu chemického inženýrství. Na FCHI jsem strávil i své bakalářské a magisterské studium. Od začátku svého studia jsem chtěl dělat i něco jiného než jen se učit, proto se aktivně zapojuju do studentského života v rámci spolků (IAESTE, Chempro a Tutoři). Během svého magisterského studia jsem byl i jedno volební období zástupcem magisterských a bakalářských studentů ve fakultním senátě.

Proč byste mě měli volit?
Implementace větších změn často přesahuje mandát zvoleného senátora. Proto bych rád navázal na práci aktuálních senátorů a některé projekty pomohl dotáhnout do konce. Rád bych se zasadil o zlepšení transparentnosti požadavků na úspěšné dokončení doktorátu a způsobů ohodnocení práce doktorandů. Také bych se chtěl zasadit o zlepšení ohodnocení pedagogické činnosti doktorandů. Myslím si, že realizace větších změn si vyžaduje dobrou komunikaci s těmi, kterých se mají týkat, aby bylo možné zlepšovat fungování naší fakulty.


Aktualizováno: 5.1.2023 17:20, Autor: Lukáš Mrazík

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemicko-inženýrská
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi